sobota, 24 grudnia 2016

świątecznie, czyli bombki i życzenia :)

Na wszystkich blogach już świątecznie, same ozdoby i życzenia (czytam Was i podglądam, chociaż nie zawsze mam czas zostawić komentarz ;) ). U mnie póki co było zimowo, ale nie świątecznie. Dla siebie zrobiłam wystarczająco ozdób w zeszłych latach. W tym roku zrobiłam bombki dla osoby z mojej rodziny, która ostatnio bardzo pomagała mi i moim naj najbliższym. Chciałam zrobić jej miłą niespodziankę :) 


Włóczka/kordonek: biały kordonek Maxi Metallic, czerwony kordonek z metaliczną nitką 
Druty/szydełko: szydełko 1,5 mm
Wzór: gazetka ze świątecznymi ozdobami na szydełku 

Bombki są duże, ile dokładnie mają nie wiem, bo ich nie zmierzyłam. W każdym bądź razie można je zawiesić na choince oraz jako ozdoba w oknie na jakiejś nitce. Obie nitki, których użyłam są z metaliczną nitką, więc obok wzoru i wielkości, dodatkowych walorów wizualnych dodają jej błyszczące refleksy, 


Ciężko pokazać błyszczenie tych nitek, ale mam nadzieję, że na zdjęciu powyżej oraz poniżej zobaczycie ten błysk. Na czerwonym kordonku jest on raczej dobrze widoczny, na białym nieco gorzej to widać, ale w świetle lampek na prawdę fajnie się to prezentuje. 


Bombki ozdobiłam na górze satynową szeroką wstążką w kolorze czerwonym. Dodałam też srebrną węższą wstążkę, która służy również do zawieszenia bombki. 


Bombki wręczyłam tydzień temu, żeby mogły zawisnąć na choince. Pojawiła się też myśl, żeby zawisły w oknie, tak jak napisałam na początku. Jak zostaną użyte przekonam się dzisiaj wieczorem na kolacji Wigilijnej. 


Dzisiaj Wigilia, wszystko mam już przygotowane, zostało ostatnie odkurzanie. Mam nadzieję, że Wy również już możecie cieszyć się świąteczną atmosferą w spokoju. Korzystając z tego, że dzisiaj Wigilia chcę Wam złożyć najlepsze życzenia: 

By Ci wszystko pasowało, 
by kłopotów było mało, 
by się wiodło znakomicie, 
by wesołe było życie. 
Sto całusów na dodatek, 
by smaczniejszy był opłatek. 

8 komentarzy:

 1. Piękne bombki!!!!!!!
  Wesołych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne bombki :*
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastycznie prezentują się bombki w tym zestawieniu kolorystycznym :)
  Wesołych i Zdrowych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne !!! Wszystkiego dobrego i szczęśliwego Nowego Roku !!!

  OdpowiedzUsuń