środa, 23 listopada 2016

czapka i baktus w paski

No cóż, mam czapkę i chustę z zeszłego roku, ale nie mogłam oprzeć się pokusie zrobienia kolejnego zestawu ;) Po zrobieniu kilku baktusów i czapek zachciało mi się ubrać własną głowę i szyję. Jeden motek na taki komplet dla mnie to mało, a że ostatnio wpadły mi w oko paski z melanżowych włóczek to taki właśnie komplet z dwóch motków sobie zrobiłam. Włóczka: Madame Tricote Merino Gold Batik Design 
Druty/szydełko: druty 3,5 i 3 mm 

Zaczęłam od baktusa, który jest robiony w paski po 4 rzędy każdy. Zmienność kolorów w obu motkach dała zadowalający mnie efekt.


Po prawej stronie widać ładne paski. Lewa strona baktusa wygląda inaczej niż prawa. Nie są to takie same paski jak na prawej stronie, każdy pasek ma jeszcze linię drugiego koloru. 


Baktus układa się bardzo fajnie. Jest dość spory, bo ma jakieś 170 cm. Bardzo podoba mi się w nim to jak się układają paski. Ogólnie są to kolory, które bardzo lubię osobno, a ich połączenie po prostu uwielbiam. 


Na drugi ogień poszła czapka. Przez jakiś czas zastanawiałam się nad wzorem czapki. W końcu padło na ten wzór. Tym razem zdecydowałam robić paski po 2 rzędy każdego koloru. dzięki temu grubość pasków na baktusie i czapce jest dość podobna (ścieg francuski ściąga robótkę). 


Ten układ pasków mniej mi się podoba. Niestety zaraz za ściągaczem nitka w niebieskim motku była łączona. Włóczka kończyła się na granatowym a dowiązana była biała. Przez to paski nie są aż tak widoczne. Mimo to czapkę i baktus już noszę.


Zawsze jestem niepewna co do swoich udziergów, tego jak w nich będę wyglądać. Czapka ma dość żywe kolory, mało popularne w zestawach czapka - szalik dla dorosłych. Kilka osób pochwaliło mój zestaw, spodobał im się, i zyskałam pewność co do wyboru kolorów i wzoru :)

8 komentarzy:

 1. Widzę, że baktusy wciągnęły Cię na maksa :-) Super

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) O tak, baktusy weszły mi w ręce :D

   Usuń
 2. Komplecik jest suuuuuper. Ja też lubię mieć więcej niż jeden :) Bardzo bardzo mi się podoba i dobór kolorów i wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, większy wybór zawsze mile widziany ;)

   Usuń