piątek, 9 grudnia 2016

płaszcz z granny's square

Jakiś czas temu moja kuzynka została poproszona o zrobienie płaszczyka z granny's square. Niestety stwierdziła, że nie czuje się na siłach i nie posiada tyle umiejętności szydełkowych, czasu i cierpliwości, żeby przyjąć to zadanie. Wobec tego skierowała do mnie zainteresowaną osobę. Pani była zdecydowana na płaszczyk, określiła jakie kolory są "jej" kolorami i wzięłam się do pracy. 


Włóczka: YarnArt Jeans  
Druty/szydełko: szydełko 3,0 mm  

Dostałam kilka kolorów do wyboru i szczerze mówiąc miałam lekki dylemat, które kolory i jak je połączyć. Ostatecznie padło na kwadrat beżowo - niebieski i żółto - szary. 


Kwadraty zdecydowałam się łączyć w szachownicę. Dekolt wykończyłam grupami słupków jak w granny's square i półsłupkami.


Płaszczyk jest zapinany na jeden guzik na pętelkę. 


Na dole użyłam również połówek granny's square, żeby uzyskać odpowiednią długość. Cały kwadraty były niestety za duży. 


Brzegi przodów, dół i mankiety płaszczyka są wykończone grupami słupków jak w granny's square po jednym rzędzie w każdym z użytych kolorów. 


Boki przodów i tyłu są połączone 6 rzędami w kolorze szarym. Same kwadraty były nieco za małe, płaszczyk był za wąski. 


Po zrobieniu tych rzędów i połączeniu przodów i tyłu, dodałam pod pachą jeden kwadracik, żeby płaszczyk nie ciągnął się i nie uwierał pod pachami. 


Niestety jakość zdjęć jest daleka od tego, jakie bym chciała Wam przedstawić. Pogoda u mnie bura i ponura od dobrych kilku tygodni, a i miejsca na fajne zdjęcia brak. Generalnie pogoda niekorzystnie wpływa na moje samopoczucie. Do domu przyplątały się choroby, ogólne nic mi się nie chce i brak humoru. Mam nadzieję, że to się szybko skończy i humor oraz energia szybko powróci. A jak u was z pogodą? jak znosicie takie bure dni?

2 komentarze:

  1. Kolory nie moje, ale płaszczyk bardzo fajny:) Chyba pracochłonny, podziwiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla siebie akurat tych kolorów do płaszczyka tez bym nie użyła, ale takie było życzenie zamawiającej :) Dziękuję :)

      Usuń