środa, 21 września 2016

ośmiorniczki w paski

Od zrobienia moich pierwszych ośmiorniczek minęło już trzy miesiące. Tamte były proste i jednokolorowe. Znajdziecie je tutaj. W połowie wakacji zaczęłam robić kolejną porcję ośmiorniczek. Robiłam je przez kilka tygodni i uzbierała się ich cała gromada. 


Włóczka: biała i zielona Alize Bella, niebieska Alize Diva Missisipi, fioletowo - czerwona i zielono - biała Alize Bella Batik, Supreme Print i Catania Color, czarny kordonek 
Druty/szydełko: szydełko 2,1 mm  
Wzórhttps://www.facebook.com/notes/263253677352438/SCHEMAT%20NA%20OŚMIORNICZKĘ%20-szydełko/263340027343803/   
Inne: kulka silikonowa 

Wszystkich ośmiorniczek jest 26 sztuk. Wzięło mnie na paskowe ośmiorniczki. Mieszałam bawełny, które miałam w różne opcje kolorystyczne. Tylko dwie ośmiorniczki są z jednego rodzaju bawełny. 


Ta jest zrobiona z włóczki Catania Color. Włóczka była nieco grubsza od Alize Bella, przez co ośmiorniczki wyszły nieco większe. Musiałam zrobić krótsze łańcuszki pod macki, bo te z wzoru były nieco za długie. 


Ta włóczka to Supreme Print. Podobnie jak Catania Color, była nieco grubsza od Alize Bella. W sumie ich grubość była taka sama. Tutaj również musiałam skrócić łańcuszek pod macki. Poza tymi dwoma ośmiorniczkami wszystkie inne są w paski. 


Te dwie ośmiorniczki są z bawełny, którą posiadałam już wcześniej. Są to dwa kolory Alize Bella. 


Siedem powyższych ośmiorniczek również jest z włóczek, które wcześniej posiadałam. Są to Alize Diva Missisipi i Alize Bella. tej drugiej miałam kilka motków. Kiedyś kupiłam je od kogoś na bazarku na Facebook'u z zamiarem zrobienia sobie bluzki. Plan jak widać uległ zmianie ;) 


Chciałam zrobić większą ilość ośmiorniczek, więc dokupiłam kilka motków bawełnianych włóczek. Jedną z nich była fioletowo - czerwona Alize Bella Batik Dwie ośmiorniczki powstały z połączenia tej włóczki z białą Alize Bella. 


Drugą zamówioną włóczką była Alize Bella Batik w kolorze zielono białym. W tym przypadku również dwie ośmiorniczki powstały w połączeniu z biała Alize Bella. 


Kolejne ośmiorniczki to połączenie dwóch kolorów włóczki Alize Bella Batik. Bardzo mi się spodobało to jaki efekt z tych pasków osiągnęłam. 


Włóczkę Supreme Print również połączyłam z biała Alize Bella. Moim zdaniem efekt jest na prawdę fajny. Biała włóczka kontrastuje z kolorową Supreme Print, przez co ośmiorniczki są jasne, żywe i kolorowe. 


Włóczka Catania Color w połączeniu z białą Alize Bella nie dała już tak kolorowego efektu. Jednak biel bardzo ożywiła ośmiorniczki, dodała im jaśniejszego, weselszego tonu. Sama włóczka Catania Color jest nieco ponura.
  

Chciałam zrobić coś nowego z ośmiorniczkami, połączyć jakoś różne kolory włóczki, Każda ośmiorniczka jest zrobiona naprzemiennie po 2 rzędy każdego koloru, w mackach kolory są w większości zmieniane co drugą mackę. Są dwie ośmiorniczki, które mają tylko dwie macki kolorowe, a resztę białą, ze względu na końcówkę włóczki. Dodatkowo każda ośmiorniczka ma nieco inną buźkę, inny uśmiech, inne oczy. Chciałam, żeby każda ośmiorniczka miała w sobie coś innego, tak jak każdy maluch jest inny :)

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Uzbierało się ich trochę ;)

   Usuń
 2. O rany! Ale ich dużo wyprodukowałaś:):) I wszystkie takie śliczne!!!:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Spore pudło było dla nich potrzebne ;)

   Usuń
 3. Fantastyczne!!! Każda inna, cudowne minki mają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Kombinowałam, żeby nie było dwóch identycznych :D

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) O tak, więcej kolorów, więcej radości :D

   Usuń
 5. Świetne są :) i takie kolorowe :) mój Siostrzeniec też dostał taką ośmiorniczkę, bo jest wcześniaczkiem :) ja też się przymierzam do akcji, już włóczka zakupiona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Chciałam, żeby były wesołe tak jak powinny być pierwsze dni na świecie pomimo trudnych okoliczności. :) Pochwal się swoimi ośmiorniczkami, chętnie obejrzę :)

   Usuń
 6. Piękne są te pasiaste ośmiorniczki, kocyki i czapunie również

  OdpowiedzUsuń