środa, 23 marca 2016

Jajka maskotki

W przedszkolu syna z okazji świąt wielkanocnych organizowany jest kiermasz. Podobnie jak na bożonarodzeniowy, zrobiłam na niego małe drobiazgi, żeby wspomóc przedszkolną zbiórkę. Tymi drobiazgami jest jajko - kurczak i jajko - królik. 


Włóczka: fioletowy, czarny, żółty i pomarańczowy akryl z resztek 
Druty/szydełko: szydełko 3 mm 
Inne: bezpieczne oczy 
Wzór: własny

Kiedy przeczytałam ogłoszenie o kiermaszu to zastanawiałam się co na niego zrobić. Po jakimś czasie główkowania stwierdziłam, że uwagę kupujących mogą zwrócić jajka - maskotki. Jako pierwsze zrobiłam jajko kurkę. 


Mogłam zrobić jej nieco mniejszy dziób, ale ten, który jest w niczym wg mnie jajku nie przeszkadza, więc został taki. 

Jako drugie powstało jajko - królik. 


Do tego jajka bardziej mi się serce rwało. Może dlatego, że lubię kolor fioletowy i w takim kolorze zamierzałam je zrobić, a dodatkowo nie przepadam za żółtym ;) 

Kiermasz właśnie trwa, niestety nie wiem, na ile wyceniono moje jajka oraz czy znalazł się chętny na nie. Dla mnie takie jajka są urocze i mogą być świetną ozdobą koszyczka wielkanocnego czy stołu, zwłaszcza w domu, w którym, są dzieci. 

Święta za pasem a okazało się, że nie mam serwetki do koszyczka, bo zeszłoroczna ma plamę, której nie mogę sprać. W związku z tym na szybko zaczęłam ją robić. Mam czas do piątku ;) 

A jak idą Wasze rękodzielnicze przygotowania do świąt? Macie wszystko czy coś jeszcze tworzycie? 

8 komentarzy: