czwartek, 24 grudnia 2015

ozdoba pod sufit i życzenia Bożonarodzeniowe

Dzisiaj już Wigilia Bożego Narodzenia. Do końca tak na prawdę robiłam ozdoby, które chciałam zaczepić pod sufitem na belce od dachu (mieszam na poddaszu). Na szczęście udało mi się :)Ciężko mi było zrobić takie zdjęcie, żeby było widać całość. Na zdjęciach niżej lepiej zobaczycie wszystkie ozdoby w pełnej krasie, tutaj nie za bardzo widać ich urok. 

Zawieszonych zostało 7 aniołków i po 12 gwiazdek dwóch rodzajów. 


Jako pierwsze powstały aniołki. Są to aniołki z tego samego wzoru, z którego robiłam wcześniejsze aniołki. Wzór znajdziecie tutaj (aniołek 3). Zrobione są na szydełku 1,3 mm z kordonka Pyramid kolor ecru. 

Później powstało łącznie 24 gwiazdek według dwóch wzorów. 

Gwiazdki są zrobione ze wzorów znalezionych w sieci. Zrobiłam je szydełkiem 1,3 mm i kordonkiem Maxi Metallic ze srebrną nitką. Wszystkie ozdoby - aniołki i gwiazdki - mają około 5 centrum wysokości. 

Najwięcej czasu zajęło mi usztywnienie tych ozdób, gdyż mam mały styropian do usztywniania i usztywnienie odbywało się w kilku turach. 

Po wykonaniu ozdób zamocowałam do nich nitki i przykleiłam na taśmę samoprzylepną do sufitu (nie przyszło mi nic innego do głowy). 


A teraz masa zdjęć, żeby Wam pokazać cały urok i szczegóły ozdoby :) 

   


Zdjęć jest sporo, ale to dlatego, że bardzo mi się podoba taka ozdoba i jestem z niej baardzo zadowolona :) Kiedy się chodzi pod nią, gwiazdki i aniołki się kręcą. 

Z ozdób na Boże Narodzenie mam do pokazania jeszcze gwiazdki na okno dla teściowej. Pokażę je jednak po świętach, mam nadzieję, że uda mi się zrobić zdjęcie tych ozdób w oknie u teściowej. Moje zdjęcia nie pokazują prawdziwego efektu. 

Ten wpis ma miejsce już praktycznie w święta, więc chciałam Wam złożyć życzenia: 


W dzień Bożego Narodzenia,

wszyscy wokół ślą życzenia.

Lista życzeń bardzo długa

czy spamiętać mi się uda?

Zdrowia, szczęścia pomyślności,
niech się trafi karp bez ości,
by w ten wigilijny czas
nic nie kuło w gardło Was.
Spod choinki niech wysypie się
prezentów worek cały,
a świat wokół niech przez chwilę
chociaż będzie śnieżno biały.

8 komentarzy: