wtorek, 21 czerwca 2016

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Ostatnio ośmiorniczki dla wcześniaków można spotkać na większości blogów i forów szydełkowych i drutowych. Akcja dość szybko się rozpowszechniła. Ja w tym czasie robiłam porządki i przegląd zapasów włóczek. Okazało się, że mam trochę bawełny. Znalazłam trochę czasu i powstały cztery ośmiorniczki, które w najbliższych dniach wyślę do koordynatora do Warszawy.


Włóczka: kilka różnych rodzajów bawełny Alize, czarny kordonek 
Druty/szydełko: szydełko 2,1 mm  
Wzórhttps://www.facebook.com/notes/263253677352438/SCHEMAT%20NA%20OŚMIORNICZKĘ%20-szydełko/263340027343803/
Inne: kulka silikonowa 

Po przeglądzie włóczek okazało się, że mam kilka motków bawełny, najwięcej w białym kolorze i trochę w zielonym oraz niebieskim melanżu. Stwierdziłam, że dobrym pomysłem na spożytkowanie ich będzie zrobienie ośmiorniczek. Jako pierwsza powstała biała ośmiorniczka z krótszymi mackami, następnie dwie kolorowe i na końcu biała z dłuższymi mackami. Dwie ośmiorniczki są śpiące, a dwie uśmiechnięte. 

Ośmiorniczki muszą spełniać kilka kryteriów, żeby mogły zostać wręczone dzieciom do inkubatorów. Przede wszystkim muszą być zrobione z czystej bawełny i wypchane kulką silikonową. Wielkość też jest określona, głowy muszą mieć 6-9 cm, a macki po rozciągnięciu maksymalnie 22 cm.


Jeśli chcecie wspomóc akcję, możecie zrobić swoje ośmiorniczki lub przekazać bawełnę lub pieniądze na nią. Szczegóły znajdziecie na grupie na Facebook'u Ośmiorniczki dla wcześniaków


Na te ośmiorniczki wyszedł nieco ponad jeden motek bawełny. Mam jeszcze kilka motków i zamierzam je wykorzystać na ośmiorniczki. Najpierw jednak muszę dokończyć kilka swoich robótek, bo już się piętrzą w koszyku i same proszą się o dokończenie. :)

10 komentarzy:

 1. Cudne stworki, a cel jeszcze cudniejszy :) Sama jestem w trakcie dziergania pierwszej osmiorniczki, mam nadzieję, że czas pozwoli na więcej. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i trzymam kciuki za Twoje ośmiorniczki :)

   Usuń
 2. Wspaniała akcja:) A Twoje ośmiorniczki cudne!!! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń