czwartek, 20 sierpnia 2015

kocyk

Ponad rok temu robiłam kocyk dla chrześnicy męża, która dopiero co wtedy przyszła na świat. Kocyk jest użytkowany przez nią cały czas i spodobał się jednej ze znajomych jej rodziców. Zostałam poproszona o zrobienie takiego. Zamówiłam włóczkę i zrobiłam kocyk. Włóczka to Dora w kolorach żółtym, zielonym i szarym. Kocyk jest zrobiony szydełkiem 3,25mm. Zaczęłam go robić od łańcuszka, a potem przerabiałam jak kwadrat babuni, tyle, że na podstawie tego łańcuszka a nie kółku. W ten sposób powstał prostokąt. Pierwsze i drugie okrążenie jest zrobione żółtym kolorem, następne dwa szarym, kolejne dwa zielonym. Potem powtarzałam tą kolejność. Na końcu zrobiłam rząd żółtych wachlarzy. Ostatecznie kocyk ma wymiary około 80x50 cm.


A teraz zabieram się za kończenie serwet i narzuty :)

12 komentarzy:

 1. Bardzo ładny kocyk :) Pociecha na pewno będzie zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny kocyk,ciekawie dobrane kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie świetnie dobrane kolory. Taki kocyk pasuje nie tylko chłopcu ale i dziewczynce ;). Mnie wkrótce czeka zrobienie takiego kocyka i tez zastanawiałam się nad kolorami żółto-zielonymi bo jeszcze nie wiadomo jakiej płci będzie dziecko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Kolory zielony i żółty są neutralne, podobnie jak brązowy, pomarańczowy czy czerwony. Kiedy robię coś dla malutkiego dziecka zazwyczaj wybieram kolory neutralne. Kiedy pojawia się rodzeństwo przeciwnej płci z takiej rzeczy można dalej korzystać :)

   Usuń
 4. śliczny i widać ze dużo dokładnej i starannej pracy ;)
  Dodatkowo nominuje Cie do zabawy Liebster Blog Award na moim blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, już odpowiedziałam na pytania tutaj :) http://wloczkoweoczka.blogspot.com/2015/09/liebster-blog-award.html

   Usuń