wtorek, 17 maja 2016

Fioletowo zielona poduszka

Za dwa tygodnie Dzień Dziecka. Z tej okazji grupa Serdeczne Dziergadełka zorganizowała akcję dla potrzebujących dzieci. W ramach akcji każda z grupowiczek mogła wybrać jedno dziecko, dla którego miała zrobić specjalnie dla tego jednego dziecka poduszkę. Ja wybrałam jedenastoletnią dziewczynkę. 


Włóczka: fioletowa i zielona YarnArt Jeans    
Druty/szydełko: druty 3 mm  
Wzór: własny 

Początkowo zaczęłam robić białą poduszkę z dwoma warkoczami po bokach i wrobionym wzorem literki pierwszego imienia dziewczynki. Niestety nie mogłam znaleźć odpowiedniej wielkości wzoru literki, sama nie umiałam też tej literki na tyle ładnie rozrysować, a prosta literka mi jakoś nie pasowała do ogólnego wizerunku. Zrezygnowałam z planu wrobienia literki, ale poduszka wydała mi się zbyt poważna dla 11latki. Zmieniłam całkowicie koncepcję i postawiłam na fioletowo zielone paski. 


Paski mają po 14 rzędów. W drugim i trzynastym rzędzie każdego paska zrobiłam coś na kształt szwu w drugim kolorze. Robiłam po 2 oczka raz jednego, a raz drugiego koloru.


Poduszka ma zapięcie na 4 guziki, dwa w kolorze różowym i dwa w kolorze beżowym. Myślałam o dwóch zielonych i dwóch fioletowych, ale takich nie miałam, a uparłam się na ozdobne guziki. Dzięki temu poduszka z jednej strony ma dodatkową ozdobę. 


Najpierw zrobiłam poszewkę, a potem kupiłam poduszkę i okazało się, że poszewka mogłaby być 2-3 centymetry większa. Była już zszyta i wykończona, więc została jak jest, poduszka z biegiem czasu ubije się i poszewka będzie idealna. Poduszkę wysłałam dzisiaj i dołożyłam do niej paczkę kredek, gdyż ta dziewczynka podobno lubi rysować. Niestety nie dowiem się jaka będzie reakcja dziewczynki na prezent, więc pozostaje tylko mieć nadzieję, że wstrzeliłam się w jej gusta. :) 

6 komentarzy:

  1. Fajna akcja :) Świetnie Ci wyszła ta poduszka, kolory bardzo mi się podobają :) I jeszcze te wesołe guziczki, mega :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno się spodoba:) Dobrałaś śliczne kolorki i guziczki! Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowna! Brałam udział w podobnej akcji na walentynki :) Świetna sprawa

    OdpowiedzUsuń