czwartek, 19 maja 2016

Wspólne dzierganie i czytanie - Wojny świata wynurzonego. Sekta Zabójców.

Wczoraj była środa, a to dzień Wspólnego dziergania i czytania u Maknety. 

 Ostatnia trylogia skończona, więc czas na kolejną książkę. Tym razem to też jest trylogia fantasy "Wojny świata wynurzonego". Zaczęłam tom 1 "Sekta Zabójców". Książka opowiada o losach dziewczynki o imieniu Dubhe. W wieku 8 lat podczas zabawy, która przeradza się w bójkę, zabija ona kolegę z wioski. Mieszkańcy postanawiają ją przegnać i Dubhe przez jakiś czas błąka się po okolicy, w którą ją zawieziono. Znajduje opiekuna, który uczy ją fachu mordercy. Dubhe postanawia nie korzystać z posiadanych umiejętności i żyje z kradzieży. Jednak zabójstwo sprzed lat i wyuczone umiejętności nie dają o sobie zapomnieć. Gildia Zabójców postanawia ją wcielić w swoje szeregi.


Robótkowo w połowie stan jak tydzień temu. Sweter dla młodszego powoli pnie się do góry. Skończyłam już tył, teraz na drutach mam połowę przodu. Maskotka już skończona, niedługo ją pokażę. Jej miejsce zajęła bluzka dla mnie. Początkowo miała być z krótkim rękawkiem, ale teraz jeszcze się nad tym zastanawiam. Wydaje mi się, że powinno mi starczyć włóczki na rękaw 3/4 albo i cały. Muszę jeszcze to przemyśleć.


Jak widać u mnie kolorowo, i znowu paskowo ;) Lubicie kolorowe sweterki, bluzki? Co myślicie o paskach? Mąż mi sprezentował pudło włóczek, ale każdy motek jest w innym kolorze, więc w tym sezonie u mnie będzie kolorowo ;)

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam paski i marynarskie kolory :). Na taki żakard to ja się jednak jeszcze nie porywam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Ja zaczęłam robić ten żakard, ale do tego potrzebuję sporego skupienia i braku konieczności odrywania się co jakiś czas, więc idzie mi dość powoli ;)

   Usuń
 2. Bluzka zapowiada się bardzo fajnie. Ja bardzo lubię wszelkie paski, pasy i paseczki:) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Robótki zapowiadają się fajnie a książka to jednak nie moja bajka ! Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się tytuł książki. Ciekawe, czy spodobałaby mi się treść. Może kiedyś się o tym przekonam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Treść nieco mroczna, ale mi to nie przeszkadza. :)

   Usuń