piątek, 14 października 2016

Ośmiorniczka na życzenie

Ostatnio ośmiorniczki cieszą się rozgłosem i powodzeniem. Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków rozpowszechniła tę maskotkę. Okazuje się, że nie tylko rodzice wcześniaków chcą takie dla swoich pociech, ale również rodzice zdrowych i donoszonych dzieci.


Włóczka: YarnArt Cotton Soft (podwójna nitka) 
Druty/szydełko: szydełko 2,7 mm

Okazuje się, że wiele osób w moim otoczeniu wie o tej akcji. Wśród tych osób jest również moja siostra, która pierwotnie chciała ją ode mnie kupić. Wzór, który został opracowany na potrzeby akcji zabrania sprzedaży ośmiorniczek zrobionych na jego podstawie, ale pozwala na zrobienie takiej maskotki jako prezentu. Takiej też odpowiedzi udzieliłam siostrze i ośmiorniczka będzie prezentem dla jej malutkiej córeczki.


Ośmiorniczka nie jest zrobiona zgodnie z wytycznymi akcji Ośmiorniczki dla wcześniaków. Jest zrobiona z włóczki będącej mieszanką bawełny i akrylu. Nie spełnia również kryteriów wielkości.


Zostałam o taką ośmiorniczkę poproszona również przez ciężarną siostrę cioteczną męża. Dla niej również zrobię taką w prezencie. Mi osobiście te ośmiorniczki kojarzą się ściśle z akcją Ośmiorniczki dla wcześniaków i samymi wcześniakami. Zgodziłam się na zrobienie tych ośmiorniczek wyjątkowo, dla rodziny. Nie zamierzam ich robić na większą skalę poza akcją.

4 komentarze:

  1. Ośmiorniczka jest cudna! pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam to samo ;p Prośby o zrobienie ośmiornic dla dzieci rodziny czy znajomych. Postępuję tak samo, jak Ty :) Jak ktoś nalega na zapłatę, to proszę o zakup włóczki na kolejne ośmiornice w ramach akcji :) Ośmiorniczki cudowne zrobiłaś :)

    OdpowiedzUsuń