poniedziałek, 13 marca 2017

miś w kapeluszu

Dzisiaj Wam pokażę misia, którego zrobiłam na wymianę z inną rękodzielniczką. Wymieniałam się z nią już wcześniej i wtedy robiłam dla niej misie. Podobnie jest i tym razem. 

Włóczka: YarnArt Jeans 
Druty/szydełko: szydełko 2,7 mm
Inne: bezpieczne oczy i nos, filc 
Wzór: brak 

Miś miał być nie za duży i w odcieniach brązu. Został zrobiony z ciemnobeżowej włóczki, bądź jak kto woli jasnobrązowej. Po zrobieniu całego misia ustaliłam, że miś ma mieć też kokardkę.


Zrobiłam ją dla odmiany na szydełku. Jest dość duża, ale taka według mnie do tego misia pasuje. Po zrobieniu kokardki wpadłam na pomysł zrobienia do kompletu kapelusza. Zrobiłam go i prowizorycznie przyczepiłam do głowy. Zapytałam o zdanie zamawiającej, która zaakceptowała mój pomysł i kapelusz został przyszyty na stałe. 


Ubranka dla misiów już robiłam. Nowym elementem dla mnie w tym misiu są białe filcowe podkładki pod oczami. Ciężko było wyciąć takie małe kółeczka. Nie są idealne, ale i tak ładnie się prezentują, eksponując czarne bezpieczne oczy. 


Misio pojechał do nowego domu. Lada dzień listonosz powinien go zanieść do zamawiającej. Na zamianę poprosiłam o haftowaną aplikację do kartki lub w ramkę. Ma to być prezent na rodzinną uroczystość. Pochwalę się kiedy ją dostanę :)

10 komentarzy: