sobota, 16 stycznia 2016

Czapka Elzy

Za moimi oknami wreszcie spadł śnieg :) Śnieg spadł następnego dnia po tym jak czapka Elzy, którą zrobiłam dotarła do swojej nowej właścicielki. Może trochę tym sposobem wyczarowałam ten śnieg? ;) 

kraina lodu, czapka z warkoczem


Czapka jak widać ma klimat typowo zimowy, jak postać, którą ma przypominać i bajkę, z której ta postać pochodzi. Cała kolorystyka jest zachowana zgodnie ze wzorcem z bajki. 

Czapka jest zrobiona z włóczki Red Heart Lisa szydełkiem 4 mm półsłupkami nawijanymi. Natomiast diadem niebieskim kordonkiem Maxi szydełkiem 1,3 mm. Diadem jest doszyty do czapki a dodatkowo doszyte są do niego srebrne cekiny. Sam diadem zrobiłam według własnego pomysłu. Wymyśliłam sobie, że ma być w nim coś na kształt gwiazdy i zrobiłam część gwiazdy na czubku diademu. 

czapka z cekinami, czapka Elzy

Elza ma bujną i podkręconą grzywkę. Dla podobnego efektu wplotłam w oczka ostatniego rzędu kilkanaście nitek włóczki i następnie je przekładałam przez kolejne, nieco bardziej oddalone oczka. 

czapka z warkoczem i koroną na szydełku

Czapka obowiązkowo musiała być zaopatrzona w warkocz z boku. Czapka miała mieć również troczki do wiązania pod szyją. W tym celu zrobiłam dwa małe warkoczyki na wysokości uszu. Wydaje mi się, że pasują do takiej czapki, nie zaburzając całej stylistyki. 


Czapkę na sam koniec, zgodnie z życzeniem, podszyłam kremowym polarem. 

Adresatką tej czapki jest 5 latka, która podobno jest zachwycona czapką. Ma teraz okazję ponosić czapkę, bo jak pisałam wcześniej, spadł śnieg i wreszcie dzieci mogą się cieszyć zimą. :)


8 komentarzy:

 1. Już na pierwszy rzut oka kojarzy się z Krainą Lodu:) Wspaniale Ci wyszła! Śliczna!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna! Teraz dziewczynki prześcigają się w różnych "gadżetach" z Krainą Lodu, ale takiej czapki nikt inny nie będzie miał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) To prawda, wszystkie dziewczynki jakie znam mają manię Elzy ;)

   Usuń