niedziela, 24 stycznia 2016

Firanka z elementów

Odkąd zrobiłam koc i wielką narzutę z elementów, a także serwetki z kwiatowych elementów, bardzo polubiłam robótki szydełkowe z elementów. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zaczęłam firankę z elementów, którą skończyłam już po Nowym Roku. Wygląda ona tak: Element firanki składa się z kolorowego środka oraz białej otoczki. Do zrobienia firanki użyłam kordonka Maxi w kolorze fioletowym, zielonym i białym. Całość jest zrobiona szydełkiem 1,3 mm. 


Elementy były łączone podczas robienia, tzn. podczas robienia ostatniego rzędu elementu dołączałam go do poprzedniego elementu. Góra firanki jest wykończona w taki sposób, że można ją założyć jako zazdrostkę oraz jako zwykłą firankę. Jej wymiar również na to pozwala, gdyż szerokość firanki to 140 cm, a wysokość 35 cm w wyciętych miejscach oraz 53 cm w wystających miejscach. 

 

Dół oraz bok firanki został obrobiony półsłupkami i słupkami. Dla zainteresowanych wzór pochodzi stąd. Początkowo podeszłam do robótki z ogromnym zapałem, jednak we wzorze, biały otok to grupy potrójnych słupków, które nie zawsze są wbijane w rząd poniżej, czasami są wbijane w główkę poprzedniej grupy. Miejscami pojawiają się również pięciokrotne słupki. Dzięki temu elementy były duże i optycznie po dołączeniu kolejnych elementów robótka szybko przybierała. Jednak ta otoczka, szczególnie jej drugi rząd, wlókł się przez to strasznie. Na koniec zabrakło mi białego kordonka i trzeba było wstrzymać chwilowo prace. Po kilku problemach firanka została skończona tydzień temu i ma być ozdobą okna kuchennego osoby zamawiającej. 

14 komentarzy: