niedziela, 3 kwietnia 2016

Temperature blanket 2016 - marzec

Od kilku dni za oknami prawdziwy rozkwit wiosny. Cały czas odnotowywałam pomiary temperatury i parę dni temu nadrobiłam zaległości w robieniu kwadratów. Wiosnę widać również w moich kwadratach. Wreszcie doczekałam się koloru jasnożółtego w moim tempereature blanket 2016! Koc jak do tej pory to głównie dwa odcienie zielonego i trochę odcieni niebieskich, jeszcze ze stycznia. Marzec obfitował głównie w kolor jasnozielony i nieco w ciemnozielony.


Nie mogłam się doczekać aż wreszcie coś się zmieni w kwestii kolorystycznej w kocu. Z utęsknieniem wypatrywałam ocieplenia na dworze (już dosyć miałam tego zimna) i jasnożółtego kółeczka w kocu (tu miałam dość zielonej monotonii). Ku mej radości, na sam koniec marca, doczekałam się :) 


W marcu w kocu było 5 elementów w kolorze ciemnozielonym (temperatura 0-5 stopni Celsjusza), 23 jasnozielonych (temperatura 6-10 stopni Celsjusza) i 3 jasnożółte (11-15 stopni Celsjusza). Łącznie od początku roku daje to:
  • 1 granatowy element (-11 - -15 stopni Celsjusza) 
  • 7 ciemnoniebieskich elementów ( -10 - -6 stopni Celsjusza) 
  • 9 jasnoniebieskich elementów (-5 - -1 stopni Celsjusza) 
  • 30 ciemnozielonych elementów (0 - 5 stopni Celsjusza) 
  • 41 jasnozielonych elementów ( 6 - 10 stopni Celsjusza) 
  • 3 jasnożółte elementy (11 - 15 stopni Celsjusza) 


Poza tegorocznym temperature blanket prace nad archiwalnym temperature blanket cały czas trwają. Ostatnio sporo nadrobiłam i koc jest już dość sporych rozmiarów.


Na zdjęciach poniżej widać jak się zmieniają kolory elementów wraz z biegiem czasu. Są to dwie połowy koca.Kolejna odsłona moich koców już za miesiąc, mam nadzieję, że wiosna już u nas pozostanie, a temperature blanket 2016 wzbogaci się o ciemny żółty a może i pomarańczowy :) 

16 komentarzy: